فهرست آثار به‌ترتیب انتشار

1. دختر خوشگل دانشكده من 2. توييست داغم كن 3. ساكن محله غم 4. براى كه آواز بخوانم 5. خوب من 6. ديروز من ديروز تو 7. شاهين خبرنگار حوادث 8. شاهين در دام جاسوسان 9. بازى عشق 10. كفش‏هاى غمگين عشق 11. خانه سبز عسل 12. جسور 13. شب ايرانى 14. اتوبوس آبى 15. آخرين ايستگاه شب 16. شاهد در آسمان 17. چهل درجه زير شب 18. يك لحظه روى پل 19. روزهاى سخت بارانى 20. شوك پاریسى

فهرست جدید آثار (بعد از سال 1377)
1ـ آبی عشق 2ـ هشت دقیقه تا برهوت 3ـ گل بانو 4ـ دختر شاه پریان 5ـ گل تی‌تی 6ـ عالی‌جناب عشق 7ـ هزار و یک شب عشق 8ـ کفش‌های غمگین عشق (تجدید چاپ) 9ـ نسل عاشقان 10ـ هفت آسمان عشق 11ـ رنگ سرخ عشق 12ـ گنجشکهای غم 13ـ بازی عشق 14. شب ایرانی (تجدید چاپ)

شب ایرانی

شهرزاد كه در يك خانواده سنتی بزرگ شده و روحش با عرفان ايرانی آميخته گشته، از زيبايی سيرت و صورت برخوردار است. او تحصيل خود را در دانشكده هامبورگ آغاز می‌‌كند، اما بلافاصله مورد توجه جوانان آلمانی قرار می‌‌گيرد، اما آنان در می‌‌يابند كه با نوع ديگری از جنس زن روبه رو هستند. كشمكش‌‌های داستان وقتی به اوج می‌‌رسد كه پسر جوانی به نام «پيتر» شيفته و عاشق شهرزاد می‌‌شود...

ادامه مطلب...

کفش‌های غمگین عشق

شايد كمتر كتابخوانی را با حداقل سه چهار دهه گذرِ عمر بتوان يافت كه پس از شنيدن نام «ر. اعتمادی» بی‌‌اختيار به ياد «كفشهای غمگين عشق» نيفتد ـ حتی اگر اين كتاب را نخوانده باشد. بطوری كه اين دو نام با يكديگر عجين شده و آن كتاب مظهر اين نويسنده بوده است.

ادامه مطلب...

بازی عشق

کتابی که در عین روایتی روان و دلنشین، نگاهی به عشق های آتشین دارد... قصه ای که بیانگر آن عشق های افسانه ای است که در واقعیت رخ می دهد... نویسنده سه نسل باز هم تجربه و تسلط خود را در واگویه عشق و عاشقی به اوج رسانده است... تجربه ای که خواندنش بیانگر آدم هایی در همین نزدیکی است...

ادامه مطلب...

هفت آسمان عشق

همه‌‌ی آن سه نسلی كه خواننده‌‌ی «ر. اعتمادی» قصه‌‌گو بوده و هستند به اتفاق نظر خواهند رسيد كه «هفت آسمان عشق» آن نقطه‌‌ی اوج آثار وی خواهد بود و از آن دست كتابهايی است كه روايت‌‌گر زيبای عشقی ناب و بی‌‌آلايش است، بطوريكه می‌‌تواند سالهای سال خوانده شود و باز حرفی برای خوانندگان خود داشته باشد.

ادامه مطلب...

گنجشک‌های غم

نمونه‌‌ای از آن دست كتابها و نويسندگان كه با گذشت سال‌‌ها و نسل‌‌ها، و تغيير يافتنِ خواست‌‌ها و نيازها، به رمزِ دستيابی به روح آدم‌‌ها واقف است و ميداند چگونه و كجا، با لطيف‌‌ترين كلمات، ذهن‌‌ها را پرواز دهد و داستانی خلق كند كه طيف گسترده‌‌ای از خوانندگان را با خود همراه سازد.

ادامه مطلب...

عالی‌جناب عشق

این نویسنده با گذشت دو یاسه دهه، زمانی مجدداً دست به قلم می‌برد که به تأیید اهل کتاب، در همان حال و هوای آن سال‌ها باقی نمانده و با تکیه بر خواسته خوانندگان آن زمان، همان سبک را تکرار نکرده است.

ادامه مطلب...

رنگ سرخ عشق

«رنگ سرخ عشق» در شاخه‌ای تازه از داستان نويسی نويسنده قرار دارد كه قهرمان داستانش از ميان مردانی انتخاب شده كه نمونه آن را در جامعه خود داريم. آنان كه بی‌منّت حافظان جان و مال مردم‌اند و شايد كمتر ديده شده‌اند.

ادامه مطلب...

آبی عشق

آبی عشق كه با وقفه‌‌ای نسبتا طولانی از ديگر آثار او به چاپ رسيده است، يك تفاوت در نظر هر خواننده‌‌ای كه آثار ر ـ اعتمادی را دنبال می‌‌كند دارد: اين كتاب اولين اثر در مسير تازه‌‌ای از آثار نويسنده‌‌اش شد كه توانايی او را در وادی ديگری از رمان‌‌نويسی نشان داد و از آنجا كه درون‌‌مايه‌‌ای عرفانی را در كنار خط سير داستانش دنبال می‌‌كند پس، با آثار قبلی نويسنده تفاوت‌‌هايی محسوس دارد.

ادامه مطلب...

نسل عاشقان

كتابی ديگر از نويسنده‌ی سه نسلِ اخيرِ ما كه از تمامی جهات، نكات مثبت و برتر آثار او را، از داستان سرايی و جذابيت گرفته تا حال و هوای عاشقانه و هميشگی در رُمان‌هايش در بر دارد و خواسته‌ی تمامی دوستداران او را برآورده مي‌سازد.

ادامه مطلب...

هزار و یک شب عشق

نويسنده، نوكِ پيكان خود را به سمت جوانانِ امروز گرفته و با درك صحيح از خواستگاه ايشان، ارتباطى خوب و مناسب از كلام برقرار ساخته است. او اكنون با كتابى وارد اين عرصه شده كه حتى بيشتر از قبل و كتاب‌هاى اخيرش مى‏‌تواند اين حلقه‏‌ى اتصال را استحكام بخشد.

ادامه مطلب...